Podatek za 2023 rok

Szanowna Osobo

Jak zwykle w pierwszych miesiącach Nowego Roku każdy z nas rozliczać się będzie z fiskusem i jak co roku bardzo proszę o rozważenie przekazania swojego 1,5% z podatku Fundacji Refform.

Dlaczego?

Od powstania po dzień dzisiejszy Fundacja pomogła już 50 osobom – trzy aktualnie otrzymują pomoc prawna, psychologiczną lub finansową. W latach 2017-2023 organizowaliśmy pomoc około onkologiczną, rehabilitacyjną, kupowaliśmy leki, uruchamialiśmy najlepszych prawników i prawniczki, by prowadziły sprawy naszych podopiecznych (stalking, problemy z instytucjami finansowymi). Fundacja Refform angażowała się w akcje promocji zdrowia i polityki antydyskryminacyjnej a nasi psychologowie pomagali wielu osobom stanąć na nogi, odszukać swojej drogi i uporać się z myślami.

Działamy korzystając wyłącznie z ofiarności Darczyńców i właśnie wpływów z 1,5% z podatku. W ubiegłym roku zebraliśmy kwotę 10.965,80 zł.

Jak przekazać swój 1/5% z podatku?

Wystarczy w odpowiednim miejscu swojego PIT (np. PIT-28, PIT-37 czy PIT-37) wskazać numer KRS 0000319790 (to numer organizacji pożytku publicznego dzięki której możemy Wasz 1,5% z podatku otrzymać) i koniecznie dopisać cel: REFFORM lub FUNDACJA REFFORM.

Tak przekazane środki otrzymamy na przełomie października i listopada 2024 roku do naszej dyspozycji. Zawsze na nie bardzo czekamy, bo wciąż zgłaszają się do Fundacji Refform osoby z prośbą o pomoc. Są to osoby, które na co dzień nie krzyczą, nie afiszują się ze swoimi trudnymi sytuacjami, swoim zdrowiem i problemami.

Przekazując nam 1,5% z podatku macie pewność, że środki są bardzo dobrze spożytkowane!

 

Z noworocznym pozdrowieniem

Robert Strzelecki
Prezes Zarządu & Fundator

 

Postscriptum: