Mister Leatherman Poland 2023

Rozmowy branżowe z ….. Mister Leatherman Poland 2023 – Michałem

- Witaj i od razu zapytam kim jesteś i co w życiu porabiasz?

- Witam wszystkich miłośników fetyszu w Polsce. Na początku bardzo dziękuję Fundacji Refform za wsparcie podczas wyborów Mister Leatherman Poland a reFForm Fetish Store za ufundowanie nagrody w formie vouchera, który oczywiście usatysfakcjonowany wykorzystałem. Mam na imię Michał. Jestem miłośnikiem skóry, Toma of Finland a na codzień panem ogrodnikiem. Nie ukrywam, że lubię modeling fetyszowy co widać po moim Instagramie. Nie lubię się nudzić, więc staram się swój wolny czas w pełni wykorzystywać.

- Jak trafiłeś do grona kandydatów do tytułu? Marzyłeś o tym?

- Nie przyszłoby mi do głowy, aby wystartować do wyborów Mister Leatherman Poland, gdyby nie hamburska społeczność skórzana. A dokładnie stoi za tym konkretny człowiek - były już Mister Hamburga 2022 Christian. Podczas jednego Social Leather Hamburg - spotkania ze „skórzakami” Christian zaproponował mi, abym wystartował właśnie w Hamburgu. Nie ukrywam, że byłem przerażony. Ja na wielkiej scenie w Hamburgu?!

Ale i zahamowało mnie to, że nie czuje się mocny językowo, jeszcze nie na tym etapie. Na następny dzień zacząłem przeszukiwać Internet, by dowiedzieć się jak to wygląda w Polsce. Może na początku spróbować w ojczystym kraju, pomyślałem. Natrafiłem na Warsaw Fetish Weekend. Znalazłem informacje o zgłoszeniu się jako kandydat do tytułu Mister Leatherman Poland.

Z Polski nie znałem nikogo ze społeczności skórzanej. Jedynie przez Instagram kojarzyłem ludzi z fetyszem skórzanym. Muszę powiedzieć też, że jestem dość świeży w społeczności Leather, co było dla mnie dodatkowym impulsem, aby poznać ludzi z Polski o podobnych upodobaniach fetyszowych. Choć nie mieszkam w Polsce regulamin nie zabraniał mi wystartowania więc zgłosiłem swoją kandydaturę. Robiąc to chciałem przeżyć dobrą przygodę, poznać ludzi i dobrze się bawić.

Mister Leatherman Poland 2023

- Bywasz zapewne na imprezach międzynarodowych, ale ciekawe jak oceniasz polski Warsaw Fetish Weekend?

- Gdy przyjechałem razem z moim partnerem do Warszawy, byłem bardzo ciekaw, jak to będzie wyglądało. To znaczy znałem plan wydarzeń, dodatkowo wybory więc lekki stresik był. Ale chciałem poznać ludzi i zobaczyć jak oni się bawią. Warsaw Fetish Weekend uważam, za wspaniałą imprezę w Polsce.

Bawiłem się wybornie. Do tego taki lokal, jak Instytut Bar: klimatyczny, nowoczesny i do tego dwukondygnacyjny darkroom. Zrobił na mnie wrażenie. Impreza niesamowicie dobrze przygotowana. Nie czułem się przytłoczony liczbą spotkań czy wystąpień. No i ludzie. Umiejący dobrze się bawić, śmiać się i rozmawiać. Bardzo otwarci i przyjacielscy.

- No dobrze, ale mieszkanie poza granicami Polski nie ułatwia Ci bycie polskim Mister Leatherman Poland. Jak sobie z tym radzisz?

- Powiem wprost: z początku moje założenia były takie, aby jak najczęściej zawitać do Warszawy. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Byłem przeszczęśliwy, że mogłem uczestniczyć w Warsaw Pride, które okazało się kolejną super imprezą w Polsce. Wcześniej nie uczestniczyłem w Polskich paradach. I znowu poznawanie ludzi, tak szczęśliwych, wolnych i pragnących tej wolności w Polsce dodaje energii i cieszy.

Kolejnym wydarzeniem jest moje uczestnictwo w wyborach Mister Bear Poland w Poznaniu. I spodziewam się kolejnej mega imprezy. Staram się również angażować jako Mister Leatherman Poland w relacje z innymi Misterami z Europy. To okazja do wspólnych spotkań podczas różnych imprez, jak również zdobywanie i wymiana doświadczeń. Byłem podekscytowany, kiedy po powrocie do domu z wyborów w Polsce otrzymałem oficjalne zaproszenie od Rheinfetish NRW do Kolonii na wybory Mister Fetish NRW.

A potem były kolejne udziały w imprezach reprezentując Polską społeczność Leather. Na początku sierpnia miało miejsce 50-lecie istnienia MSC Hamburg, gdzie również odbywały się wybory Mister Leather Hamburg 2023 oraz Hamburg Pride. To kolejne wielkie wydarzenie, w którym brałem udział. To tutaj poznałem wielu wspaniałych misterów z Europy czy Mistera International. Potem była Brema i Bremen Pride. To koleje wydarzenie i barwna społeczność fetyszowa. Niedawno wróciłem z Folsom Europe w Berlinie. Co tam się działo!

To znaczy jestem do tej pory podekscytowany rozmachem tej fetyszowej imprezy w Europie. To jak bardzo Misterzy pomagają przy zbiórce pieniędzy, kwestując  przy bramkach wejściowych na Folsom. Ale przede wszystkim polskie „Piffko”. To już obowiązek na Folsomie, aby spotkać się razem z polską społecznością fetyszową.

- A hobbistycznie w co się angażujesz? Jak spędzasz czas?

- Od tego roku trochę się pozmieniało odkąd, otrzymałem tytuł Mister Leatherman Poland. Większość czasu to właśnie wyjazdy i spotkania. Wolnej chwili po pracy wybieram siłownie. Lubię dobrze wyglądać nie tylko w skórze.

Mister Leatherman Poland 2023

- Fetysz fetyszem a broda? Oprócz tego, że prezentuje się wspaniale i jest megazadbana, to co ona dla Ciebie znaczy?

- Miałem ambicje zrobienia kursu barberingu. Może do tego wrócę. Moja broda to już siedmioletnia praca ze szczotką i suszarką w ręku rano i po południu. Czasem i trzy razy dziennie. Do tego dochodzą kosmetyki jak olejek tonik czy balsam. Oczywiście przy kąpieli używam mydła do brody. Tak mam bzika na jej punkcie. Nie znudziło mnie to jeszcze. Czy ma ona dla mnie szczególne znaczenie? Nie zastanawiałem się nad tym. Może powiem, że mam ją od samego początku, od kiedy rozpoczął się mój szczęśliwy związek z moim partnerem.

- Co Mister Leatherman Poland planuje na swoją kadencję?

- Przede mną w planach uczestnictwo w wyborach Mister Bear Poland 2023 w Poznaniu. Na grudniowe Warsaw Fetish Meeting planuje zaprosić gości z zagranicy, między innymi swoją obecność potwierdził mój przyjaciel Uli - tegoroczny Mister Leather Hamburga 2023. Oficjalne informacje razem z PLUG podamy w niedługim czasie. Na pewno wyjazd do Antwerpii i udział w Darklands Festival. Easter Berlin 2024. A potem to już kolejny Warsaw Fetish Week.

- A gdzie się bawisz? Gdzie Cię można spotkać osobiście, na żywo?

- A to w takim razie zapraszam do Hamburga. Słynny Klub Toms Saloon, gdzie zobaczycie słynne rysunki Toma of Finland. To w tym klubie zrodziło się moje zamiłowanie do skóry. I S.L.U.T. kolejny klub, gdzie co sobotę obowiązuje skórzany dress code. Tam spotykamy się z przyjaciółmi i społecznością skórzaną Hamburga.

Dziękuję za rozmowę i życzę owocnego roku panowania nam, jako Mister Leatherman Poland 2023.

------------------------------------

Rozmawiał: R. Strzelecki
Foto: K. Płoński
Zdjęcia wykorzystano za zgodą autora.