Hanky Code

Zgniły Zachód wynalazł w latach 70-tych ubiegłego stulecia wspaniały, jak na tamte warunki i wkrótce wszechobecny system rozpoznawania się gejów i wzajemnego szufladkowania pod względem aktywności/pasywności oraz ulubionych praktyk seksualnych. Moda trwała do późnych lat 90-tych XX wieku. Do Polski przyszła także w sumie niepostrzeżenie i zaczęto nieudolnie ją stosować. Było można spotkać kolesi z żółtymi opaskami na lewej ręce, czerwonymi sznurówkami w glanach i niebieską obrożą na szyi oraz biała chusteczką w prawej kieszeni. Było kolorowo.

Hanky Code

W sumie można pozazdrościć wszechstronności ale nie o to tu chodziło. W zasadzie polska połeczność gejowska (ale chyba nie tlyko polska) sama edukowała się jeżdżąc do Niemiec (bo najbliżej) a z czasem i dalej a wracając już z wiedzą, jak tę sztukę oznakowywania się stosować, dzielnie edukowała kolejne pokolenia gejów.

Dzisiaj hanky code najczęściej stosowany jest w społecznościach BDSM, skórzanych i rubberowych. Przeżywa jakby mały renesans zakupowych chustek - czyli bandan, sznurówek do glanów, opasek na nadgarstek i biceps, obroży na szyję i in. daje się odczuć w sklepie. Ale do rzeczy.

No i teraz najważniejsze:

  • Jesteś pasywny (bottom/passive), to myśl o swojej prawej stronie ciała (nadgarstek, biceps, kieszeń z tyłu spodni).
  • Jesteś aktywny (top/active), to myśl o lewej stronie.

Teraz dodaj kolor ale nie jakiś ulubiony (niestety wielu tak własnie pojmuje hanky code i wybiera np. brązowy) ale taki, które zakomunikuje, na co masz ochotę, co cię jara, jaki rodzaj aktywności seksualnej preferujesz.  Np. jeśli chcesz się ruchać, to śmiało użyj koloru granatowego (dark blue). Teraz włóż chusteczkę (granatową) w lewą lub prawą kieszeń i z głowy.

Z zasady ma to wyeliminować długie rozmowy z osobą o takiej samej potrzebie aktywności (czyli pasyw z pasywem czy aktyw z aktywem), które doprowadzą jedynie do rozczarowania i nie dogadania się.

Podobnie z innymi kolorami - a jest ich w tym kodzie sporo.

Najważniejsze kolory, to:

  • czerwień - fisting
  • biały - masturbacja i zabawy spermą
  • żółty - pissing
  • szary - BDSM
  • czarny - ostre SM
  • brązowy - scat

Zatem, ubierajcie bandany i sprzęt zgodnie z upodobaniami, to zaoszczędzicie sobie i innym wielu rozczarowań.

Wybierzcie i stosuje hanky code z rozwagą.