Kutas

Ludowe, potoczne powiedzenia, albo niewysokich lotów wierszyki pełne są sterczących kutasów, głupich cipek (ale nie bądźmy seksistami) i dup. Z pewnością sam znasz choć jedno powiedzenie gdzie kutas i dupa wiodą prym, ale czy zauważyłeś, że „organy mówione” wywołują emocje?

Kutas pikantny

Kutas musi stać, a kiedy tak się dzieje, to jego posiadacz w oczach ziomali staje się niemal super-hero. Bo przecież kto się będzie spuszczał nad wiszącym flakiem?

- Stojący chuj to męski członek, fiut, penis, lingam, berło, wadźra lub kutas. - pisze Król ŻyciaOhsisi.pl. - W większości starożytnych cywilizacji stojący członek był czczony i symbolizował, poza boskimi aspektami, siłę, zdrowie, żywotność, moc i działanie. W Indiach czci się stojący lingam w joni (czyli w waginie). Polewa się go w czasie obrzędów mlekiem i innymi płynami, aby dodać mu mocy a sobie zapewnić szczęście i pomyślność. W Tybecie setki lat temu żył wielki szalony mistrz Mahamudry i Dzogczen Lama Drukpa Kunley. Wyróżniał się tym, że zamiast nauczać w tradycyjny sposób, robił to swoim kutasem. Jego wielka wadźra nie miała sobie równych, a wszystkie kobiety po zbliżeniu z nim osiągały oświecenie. Poproszony o poświecenie obrazu bóstwa, obsikał go. Te i inne jego zachowania siały w owych czasach nie małe zgorszenie i nie raz chciano go zgładzić, ale czegokolwiek by nie uczyniono, i tak wychodził obronną ręką z wszelkich perypetii. Do dziś w całym Butanie na frontowych ścianach domostw malowany jest olbrzymi włochaty kutas w stanie erekcji z wytryskiem.

Kutas bywa też miękki

Słowem określało się dawniej również pompon, frędzel, chwost, coś, co może się huśtać, dyndać, zwisać. Dzisiaj kutas to również ktoś nielubiany. Sam Sapkowski twierdził w „Głosie rozsądku VII”, że „rycerz bez blizny, to kutas, nie rycerz!”. „Kto kupuje płyty od złodzieja jest kutasem i niech spierdala – po dwakroć!” - napisano z kolei w 1999 roku na okładce płyty Las Maquinas de la Muerte grupy Kazik na Żywo. Kutas pojawia się nierzadko również w pierwotnym kontekście. „Fajnie, że cię poznałam, ale czas nie kutas, nie stoi, czas lecieć”. - pisała Grochola w „Przegryźć dżdżownicę”. Starowieyski popłynął jeszcze bardziej: „cyc nie kutas, nie musi sterczeć, może dumnie zwisać”. - przekonywał. Generalnie w naszym języku często spotkać „chuja co bombki strzelił”, albo „nie i chuj”. Nie ważne przy tym, czy chodzi o sterczącego, czy wiszącego. Bo przecież na brak potencji nie zawsze się coś poradzi. Mówi się „miękkim chujem robiony” czy „miękki flet” (nie daj Boże z dodatkiem „motylej nogi”) - co ma oznaczać kogoś nieudolnego. Co lepsze - od jakiegoś czasu krnąbrnym kierowcom nalepia się na autach nalepki z karnym kutasem. Im trudniejsze do usunięcia - tym lepiej.

Wszystko w dupie

Dupa – o czym pisaliśmy wielokrotnie – bywa niezwykle pojemna. Nie może oczywiście równać się z „wszystkoznoszącą” kobiecą torebką, ale skoro potrafi zmieścić się w niej na przykład pachołek z placu manewrowego, to wcale się nie dziwimy tym, którzy „mają wszystko w dupie”. Kiedy mówi się o kimś, że "jest dupą", daje się do zrozumienia, że jest nieporadny, ciamajdowaty. Zupełnie odwrotnie, niż w stosunku do kobiet – kiedy mówi się tak o płci pięknej oznacza to, że jest nad wyraz urodziwa. Dupa nie szklanka (nie stłucze się) i nie mydło (nie zmydli się). Z dupy wyrywa się nogi (nogi ci z dupy powyrywam), można ją pocałować (pocałuj mnie w dupę), skopać (nakopię ci do dupy), a niektórzy nieźle nią kręcą. Naprawdę, dupa wszędzie, gdzie ucha nie nastawisz! Oczywiście są jeszcze różne rymowanki: „ja nie lubię robić kupy, bo trza ściągać majtki z dupy”, „dupa nie armata – nie trafia do celu, gdy nasrasz na deskę – wytrzyj przyjacielu!”, albo „ach jak przyjemnie kołysać się wśród fal, gdy woda chlupie w dupie i słychać klekot jaj”. Ani to mądre jakoś specjalnie, ani pożyteczne, ale dowodzi, że kutas i dupa są wszędzie i... nawet potrafią sterować emocjami!

Kontekst z emocjami

Kiedy mówi się o kimś, że „jest robiony miękkim chujem”, albo, że „się z kutasem na łby zamienił” to panoramicznego uśmiechu w odpowiedzi spodziewać się raczej nie należy. Przy dupie, kiedy mówi się pieszczotliwie „kochana dupka” - adresat słów będzie się raczej cieszył. Przy „gadaj z dupą, to cię osra” - będzie z kolei zirytowany. Bez trudu można zauważyć, że organy są najróżniejsze. Dupa bywa miękka i taka – kurde – do ugryzienia, choć jak ktoś się postara, to się dowie, że przy samej dupie można nawet *** łeb– co do przyjemnych raczej nie należy.

Dupna frazeologia

Na stronie frazeologia.pl próbowaliśmy znaleźć jakiegoś kutasa, ale bez skutku. Dup za to jest całe mnóstwo! Być do dupy - do niczego się nie nadawać. Być wrzodem na dupie - być upierdliwym, wiecznie w czymś przeszkadzać. Chodzić (latać) z gołą dupą - chodzić (biegać) w negliżu, niekompletnie ubrany. Ciemno jak w dupie u murzyna - bardzo ciemno. Dać dupy - ponieść klęskę (najczęściej w rywalizacji sportowej); (o kobiecie) oddać się mężczyźnie. Do dupy z... - niech (to) szlag trafi. Dupa blada (używane, gdy coś się całkowicie nie udało). I tak dalej. Jeśli chcesz sprawdzić inne dupy – zachęcamy. Na stronie znajdziesz jeszcze 49 chujów!

fot. tumblr.com