Pasyw

Zacznijmy od wyjaśnienia, kim jest pasyw w relacjach seksualnych. Strona pasywna w stosunku analnym, to osoba lubiąca penetrację. W aktywności fistingowej, to fistee. Pasyw zaspakaja się poprzez doświadczanie bycia zaspakajanym przez aktywa. Są pasywi w 100%, totalnie ulegli i dokonale im w tej roli ale są też i pasywi power bottom, czyli dominujacy.

Pasyw niejedno ma imię

Trudność jednak w tym, że nie zawsze osoba pasywna jest uległa. Bywa dominująca stroną. By lepiej zrozumieć pasywność z pomocą przychodzi definicja z Encyklopedii LGBT:

W języku angielskim istnieją dwie występujące równolegle pary słów określających partnerów: top i bottom (dominujący/uległy) oraz active i passive (aktywny/pasywny, czynny/bierny, dający/przyjmujący). W seksie analnym bottom (uległy) to passive (bierny), czyli partner pasywny. W przypadku fellatio następuje częściowe odwrócenie określeń. Osoba, której penis jest stymulowany to top (dominujący) i zarazem passive (przyjmujący). Osoba, która stymuluje członka partnera to bottom (uległy) i jednocześnie active (czynny). W języku polskim obie pary określeń tłumaczone są na aktyw i pasyw. Dla uniknięcia niejasności odnośnie seksu oralnego bywają więc stosowane określenia opisowe.

No i bądź tu bracie mądry

Pasyw uległy czy pasyw dominujący - kogo wybrać? No to zależy, jak chcemy się bawić, jacy jesteśmy, jakich doświadczeń szukamy. Jeśli uda się spotkać uległemu pasywowi z dominującym aktywem, to będzie to połączenie idealne. Tak samo, jak dominującemu pasywowi z uległym aktywem. Gorzej, gdy osoby są wyłącznie pasywne i uległe choć i tu nie jest sporo sposóbów na dobrą zabawę. 

Czerpanie wzajemnej - i za obopólną zgodą - satysfakcji z tego, co jeden partner może dać drugiemu, jest tu celem najważniejszym dlatego warto o swoich preferencjach czy rolach porozmawiać przez spotkniem / zabawą. Odrobina nakręcenia się na to, co moze się wydarzyć, na to co chcemy, by się wydarzyło, tu pomaga. Należy przyjąć do wiadomości, że nie zawsze bowiem pasyw chce być pasywem uległem a aktyw tym dominującym, prawda?

Uwaga: bottom shaming!

W Internecie i w klubach pasywi są często obrażani, wyśmiewani, drwi się z ich pasywności i tego, jak pasywność dana osoba wyraża. Najgorsze, że często tego typu zachowania pochodzą od osób, które chętnie z pasywów "korzystają". A fakt jest taki, że dobry pasyw zdziała cuda i jest na wagę złota.

A Twoim zdaniem jaki pasyw powinien być? Koniecznie napisz.

--------------------------------------

Adam

Autor: Adam. Nie, nie ten z Raju!
On/Jemu/Jego