Polisher

Polisher znany jako poppers, to zazwyczaj niewielka, charakterystyczna buteleczka z żółtym płynem. Są to azotany alkilu, substancje chemiczne sprzedawane jako środki do czyszczenia skóry lub „odświeżacze powietrza” – wszyscy wiemy jednak do czego używa się ich naprawdę. Niezastąpiony na każdej imprezie, na parkiecie, czy w darkroomie. Do czego służą? Jak działają? Co zrobić, by nie przedobrzyć? Wszystkiego dowiesz się w tym artykule!

Historia poppersa

Na przełomie XIX i XX wieku azotany alkilu używane były w celach medycznych, na przkład do zatruć cyjankiem lub podawane podczas porodów. Przyszłym matkom podawano go, by odurzyć i zrelaksować mięśnie gładkie. Był to ówczesny swoisty "głupi Jaś".

Niewiele czasu minęło, aż pojawił się pomysł na wprowadzenie poppersów do środowiska klubowego lat 70-tych. Odtąd na parkiecie królował duet w postaci tegoż środka i muzyki disco. Po chwilowej utracie popularności w czasach wybuchu epidemii HIV/AIDS, polishery otrzymały drugą szansę w latach 90-tych na imprezach muzyki rave oraz techno.

(Nie)oczywiste zastosowania

Poppersy w tym samym czasie zdołały wkraść się do łóżka jako afrodyzjak, szczególnie wśród panów. Poza rozluźnieniem (które ułatwia penetrację a anal wydaje się być łatwiejszy i bezbolesny) powodują spadek ciśnienia krwi, szybsze bicie serca, wzmocnione i dłuższe orgazmy oraz falę ciepła i seksualnego podniecenia. Niestety efekt ten nie trwa wiecznie, a jedynie parę minut i trzeba „zaniuchać” popka ponownie.

Metody użycia polishera

Przede wszystkim: nie pij go pod żadnym pozorem! Poppersy wdychamy nosem lub ustami. Najprościej jest otworzyć buteleczkę i przyłożyć ją do nosa, jednak niezbyt blisko, ponieważ w kontakcie ze skórą może dojść do poparzenia. Popularne są też metody na otwarcie buteleczki w pomieszczeniu, by zawartość wypełniła cały pokój (powodzenia z jego wietrzeniem) albo nasączenia wacika/skarpetki. W tej ostatniej należy polany materiał zawinąć skarpetką w kłębek i zagryźć zębami. Jest to jeden z najbardziej intensywnych sposobów, więc zalecamy zachować ostrożność. Jeśli poppers wyleje się na Ciebie, jak najszybciej przemyj skórę wodą!

Czy to zdrowe?

Absolutnie nie, ale czego się nie robi dla chwili euforii? Poppersy na dłuższą metę powodują omdlenia, udary, zawały serca, kaszel, wzrost ciśnienia w gałce ocznej, problemy z widzeniem i wzrost komórek nowotworowych. Nic wesołego, prawda?

Jeśli to Cię nie przeraża, a nawet chciałbyś łączyć poppersy z innymi używkami, to z alkoholem nie powinno być problemu – niektórzy twierdzą, że się komponują. Nie łącz ich tylko z viagrą, gdyż rozrzedza ona krew, a w połączeniu z popkiem zabawa prędko może się zamienić w horror.

Wybór polishera

Większość popków możemy podzielić na łagodniejsze i ostrzejsze (w haju i konsekwencjach dla organizmu, co absolutnie nie przekłada się na ich moc). Te pierwsze są na bazie pentylu, hexylu lub amylu nitrytu (jak Blue Boy lub Jungle Juice), zaś te drugie – izobutylu i izopropylu nitrytu (np. Fist Black, FF). (Izo)butyle i (izo)propyle są bardziej rakotwórcze i szczególnie szkodliwe dla naszych oczu.

Możliwe, że w Internecie natkniesz się na inne związki chemiczne – w większości przypadków są one zbanowane w UE i USA, zamawiając je z zagranicznych sklepów musisz brać pod uwagę, że paczka najprawdopodobniej zostanie po drodze skonfiskowana.

Przechowywanie

Jeśli zdarzy Ci się nie zużyć całego popka podczas zabawy, warto go przechować na następny raz! Nie jest to skomplikowane: zamykamy mocno buteleczkę, odwracamy zakrętką do dołu i chowamy w lodówce. Nieotwarte butelki mogą zaś spokojnie leżeć w temperaturze pokojowej w ciemnym miejscu.

Wszystkiego należy spróbować, a w szczególności popka! Po jednej zabawie nos Ci nie odpadnie, a być może zakochasz się w małych, szklanych buteleczkach?! Wpadaj do nas, zapraszamy!