Szcześciopak

Sześciopak - no tak, kto by o nim nie marzył? Zwłaszcza, gdy jest ułożony symetrycznie na wyćwiczonym ciele bez grama tłuszczu pod skórą. Nie jednemu by to i owo się ożywiło, otworzyło, stanęło lub szybciej zabiło. To prawda, że większość z nas - tak ok. 99,99% - napala się na cechy zewnętrzne, ciało, wygląd, na to, jak się obiekt pożądania ubiera, jak się nosi, jak wygląda rano a jak w nocy, czy ma super ramiona, czy nie ma brzucha, no i czy ma gładką lub owłosioną klatę.

Niestety, te fizyczne cechy ciała znikają wraz z wiekiem. Bywa, że nawet bardzo szybko i niewiele z tej pięknej fizyczności pozostaje. Dlaczego? Bo organizm się starzeje. Prędzej czy później widać oponę, lekką nadwagę, zmarszczki, widać oznaki posuwania się .... w czasie, czyli starzenia.

Ale właśnie nie o takim sześciopaku dzisiaj piszemy. Bo fizyczność w pewnych sytuacjach nie jest pierwszoplanowa i choć wiele osób fizyczność uszczęśliwia - i dobrze! - to niestety nie uszczęśliwia na wieczność, bo nie może. Nie jest trwała.

Czy jest zatem z alternatywny sześciopak geja? A jakże, oczywiście, że jest choć jakby nie do końca i nie przez wszystkich zauważany. Zatem, pomyślmy o facecie, który nosi nastepujacy sześciopak:

Sześciopak: 1. Kariera

Mężczyzna z karierą, to mężczyzna ustabilizowany zawodowo, z sukcesem prowadzi własną firmą lub pracuje u kogoś. Ponieważ dużo osiągnął, to jest ważną osobistością w danej instytucji lub organizacji. Liczą się z jego zdaniem. Kariera na mikro czy makro skalę - nieważne ale ważne, że jest. Praca stała, choć czasami w systemie niestandardowych godzin pracy mimo wszystko się opłaca, bo daje mu samodzielność, odpowiedni status społeczny. Ludzie go szanują za wiedzę, specjalizację, trwfne oceny. No i może sobie pozwolić na nieco więcej wydatków, bo zarabia.

Sześciopak: 2. Poczucie humoru

To ważny element. Pomaga nie tylko w sytuacjach trudnych czy stresowych. Można z jego pomocą wyjść z opresji zawodowych lub/i poradzić sobie z kłopotliwą sytuacją towarzyską. Pozwala także na małe odskocznie od wielogodzinnego wysiłku myślowego poprzez stosowanie dygresji i śmiesznych dykteryjek. Towarzystwo uwielbia ludzi z poczuciem humoru, uznaje ich za dusze towarzystwa. Poczucie humoru także rozbraja ewentualne napięcia interpersonalne. Dopełnia on obraz faceta czyniąc go bardziej ludzkim, normalnym kolesiem.

Sześciopak: 3. Urok osobisty

Na urok osobisty, na "czarm" (z ang. charm) chwytają się bardziej kobiety niż faceci ale z pewnością nie jest nam obojętne, czy koleś go ma czy nie. Urok osobisty to nie tylko to, jak się prezentuje, jak wygląda ale to coś więcej: jak reaguje w róznych sytuacjach życiowych, czy jest pobudzony, niespokojny, czy raczej wyważony, zawsze z rozsądnie patrzącymi oczami, czy spogląda na wyzwanie spokojnie, czy jest podekscytowany, jak młody ratlerek na spacerze. Koleś z urokiem osobistym wysyła w naszym kierunku fale, które chłoniemy i nie wiemy do końca dlaczego to się nam podoba. Co to jest, co on ma? - pytamy siebie i nie znajdujemy odpowiedzi. To jest własnie "czarm".

Sześciopak: 4. Szczerość

Oj, ze szczerością jest tak, że nie zawsze się ona nam podoba. Ale ważne, że jest  Co by nam przyszło po nieszczerych wyznaniach i czczych schlebianiach. Nic. Szczerość nawet najbardziej bolesna niesie za sobą wartości prawdy, troski i zrozumienia sytuacji. Szczery koleś nie kombinuje, by się wymigać z umówionego wcześniej spotkania mówiąc np.: "Wiesz, muszę pilnie odebrać kotkę od weterynarza. Sorry" a przecież wiadomo, że kota nie ma. Szczery koleś raczej powie: "Słuchaj, umówiłem się na randkę z kolesiem z Planetromeo i muszę nasze spotkanie przełożyć." Boli - owszem, że to tamten a nie my ma pierwszeństwo ale przecież szczerość jest nośnikiem tak wielu informacji ... Z niej powinniśmy czerpać naszą wiedzę, lepiej kojarzyć fakty, analizować, co się dzieje. Szczery koleś dzisiaj na wage złota.

Sześciopak: 5. Uczciwość

Kim jest uczciwy gej? Przede wszystkim uczciwym wobec samego siebie, w jakimś sensie kocha siebie, żyje w zgodzie ze swoim widzeniem i pojmowaniem świata ale w poszanowaniu wizji innych osób wobec rzeczywistości. Uczciwy koleś ma na względzie szacunek do rożnych poglądów i dopuszcza inne racje do głosu. Uczciwość wymiernie widać na co dzień, gdy nazywamy rzeczy po imieniu, np. uczciwym jest powiedzieć "sądzę, że nie masz racji" niż kombinować z czymś tak ohydnym , jak "kochaniutka, zupełnie się z tobą zgadzam" by potem oplotkować kolegę przed inną osobą za brak pojęcia w tej, czy tamtej kwestii. Ponieważ nie brakuje na świecie - a w gejowskim chyba wyjątkowo nie brakuje - naciągaczy, trafnisi, kolesi nieodpowiedzialnych, kłamców i mataczy - godzinami można by wymieniać ilu takich jest i przykładać kolejne imiona, to uczciwy facet staje się obiektem na wymarciu. Na szczęście nie wszyscy jeszcze wymarli.

Sześciopak: 6. Rozum

Kiedyś myślałem, że rozum przychodzi z wiekiem ale muszę tę tezę nieco zweryfikować. Owszem, zazwyczaj o kimś w starszym wieku, no tak po 50-tce, mawiało się, że facet ma doświadczenie i rozum, albo że jest po prostu mądry, bo długo żyje i wszystko wie. Dzisiaj już nie tak bardzo to przystaje do rzeczywistości. Mądrymi ludźmi są i 20-latkowie, i 30-latkowie, i 40-latkowie też. Bo rozum moim zdaniem to nie tylko informacja wypełniająca po brzegi dyski pamięci połączone zwojami okablowania (mózg). Rozum, to umiejętność poszukiwania rozwiązań, umiejętność ich zauważenia i odnajdowania, to umiejętność łączenia ich i w końcu także umiejętność ich wykorzystywania. A to wszystko robią dzisiaj doskonale także ludzie młodzi, bo wychowali się i żyją w świecie nowoczesnym, wykorzystującym najnowocześniejsze technologie i zdobycze nauki. Potrafią sprawnie poruszać się w przestrzeni informatycznej zdobywając potrzebne bity informacji szybciej i sprawniej. Szybciej zatem wkraczają w okres rozwoju i kształtowania się własnej osobowości, szybciej kreślą się ich życiowe plany. Zatem wiek nie może być jedynym wyznacznikiem mądrości. Są nimi konkretne czyny.

Gdy już kolesia z takim szściopakiem znajdziemy - z karierą, z poczuciem humoru i urokiem osobistym, szczerego i uczciwego oraz mądrego - to bez względu na to czy ma 20 czy 40 czy 60 lat, zakochajcie się. Bo warto!

Zyskacie nie tylko wiernego towarzysza dalszej życiowej podróży ale wspaniałego kompana, troskliwego i zaradnego przyjaciela a co najważniejsze kochanego i kochającego mężczyznę, wynagradzającego wszelkie zło, które doświadczłeś w przeszłości.Tylko czy taki ideał w ogóle istnieje?