Zabawki

Temat rzeka, chciałoby się powiedzieć. Już w 2008 roku prof. Tomasz Szlendak, socjolog z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu mówił w artykule pt. "Seks gadżety zdobywają Polaków" na gazeta.pl, że dla młodych Polaków erotyczne zabawki nie są już tematem tabu. Minęło sporo czasu (6 lat!) i oto zabawek erotycznych w naszych mieszkaniach nie ubywa - przeciwnie jest ich coraz więcej i są coraz to bardziej wyrafinowane. Wraz z ich liczbą rośnie zainteresowanie przedłużaniem ich sprawności, funkcjonalności i higieny użytkowania. Zatem gdzie je trzymać? Jak myć i co robić, by długo nam służyły.

Dilda i korki analne wykonane z gumy

Po pierwsze - gorzka prawda

Kilka słów gorzkiej prawdy na początek. Nic nie może wiecznie trwać i zabawki erotyczne (choćby z powodu ich raczej częstego używania) także nie będą służyć wiecznie. Zatem jeśli kupujemy świadomie, np. dildo gumowe czy buttplug i uczyliśmy się nieco w szkole, że guma pod wpływem lubrykantów na bazie tłuszczów się psuje, to nie miejmy złudzeń, że taka zabawka posłuży nam wieki. Posłużyć nam może dłużej jeżeli: - zawsze po skończonej zabawie i niezwłocznie oczyścimy jego powierzchnię z pozostałości tłuszczu/oleju (może na używać np. płynów i mydła do mycia) - zwrócimy szczególną uwagę na wszelkiego rodzaju zakamarki i trudno dostępne miejsca, - ewentualne mikro pęknięcia i drobne bruzdy na zabawkach gumowych możemy opalić delikatnie palnikiem powodując ich wygładzenie (wymagana ostrożność, by gumy nie spalić!), - wysuszone dildo umieścimy z dala od słońca i wysokiej temperatury, najlepiej w zamkniętym pojemniku czy torbie.

Po drugie - zasada ogólna

Wszelkiego rodzaju korki analne czy dilda w ogóle zawsze myjemy w ciepłej wodzie (letniej, nie za gorącej) z dodatkiem zwykłego mydła, miękką ścierką lub gąbką i płuczmy równie letnią woda. Robimy tak zarówno przed, jak i po zabawie. 

Po trzecie - dla bardzo ostrożnych

Mimo tych czynności i tak zaleca się używanie dodatkowego zabezpieczenia, jak jest prezerwatywa naciągnięta na dildo. 

Po czwarte - dobry zwyczaj: nie pożytczaj!

Dild i buttplugów nie odstępujemy i sami nie korzystamy z cudzych. Dzisiaj każdego stać na zakup swojego najlepszego przyjaciela w każdym rozmiarze, kolorze i w dowolnym materiale (guma, winyl, szkło, stal, itp.).

Zabawki winylowe i silikonowe

Są mniej podatne na uszkodzenia niemniej jednak zawsze należy je umyć przed i po korzystaniu oraz osuszyć przed schowaniem. Nie opalamy palnikiem!

Zabawki stalowe

Cóż, to sprawa nieco prostsza, bo nie ma mowy o stałym uszkodzeniu tych zabawek przez jakikolwiek lubrykant. Ale znów najważniejsze jest to, by przed i po zabawie zabawki stalowe umyć, osuszyć i najlepiej jeszcze spryskać środkiem do czyszczenia (np. odkażającym). Tych środków na rynku jest wiele.

Tu koniecznie polecić musimy: Mister B CLEAN 200ml, który działa przeciwbakteryjnie, niszczy zarodniki grzybicze i wirusy. Ten wielozadaniowy preparat dezynfekuje zabawki z plastiku, metalu, gumy oraz lateksu. Bezpieczny dla odzieży ze skóry oraz gumy. Zmywalny wodą, pH przyjazne dla skóry. Drugim polecanym środkiem jest Swiss Navy Środek dezynfekujący 177ml, który jest antybakteryjny, przeciwgrzybiczny i antywirusowy.

- także stosujemy zasadę odtłuszczenia letnią wodą z dodatkiem mydła oraz spryskania jednym z zalecanych środków dezynfekujących. Przechowywanie zabawek erotycznych w domu to nieraz udręka.

Gdzie je zatem trzymać?

Najgorszym rozwiązaniem to nie mieć stałego miejsca na nie tylko trzymać je gdziekolwiek wrzucone. To rozwiązanie nie jest dobre a kilku powodów a jednym z nich jest to, że tak przechowywane zabawki się po prostu niszczą ocierając się o siebie czy leżąc w niewłaściwy, nie naturalny dla niech sposób. Zalecamy zatem przechowywanie zabawek w jednym, konkretnym miejscy, np. w szafie lub po łóżkiem ale koniecznie w dodatkowym pojemniku czy choćby płasko ułożonej torbie (choćby takiej, jak ta Mister B). Tak przechowujemy zabawki suche oraz odtłuszczone i koniecznie tak, by jedna drugą nie odkształcała (nie zmieniała jej naturalnego kształtu, np. zgięte dildo).