Aktyw

Aktyw - kim jest? Co lubi? Jaki powinien być? Czy to ten książe na białym koniu (lub czarnym: kto, co woli)? Czy to raczej rycerz broniacy swojej dziewicy? A może pan i władca zarządzajacy każdą sferą życia swojego wybranka? Definicja partnera aktywnego jest na Encykopedii LGBT.

Aktyw na wymarciu?

Tak wynika z obserwacji. I doświadczeń. Dawno, dawno temu .... tak, wiemy, że każdy "kocha" takie opowieści, ale mimo wszystko może warto posłuchać. A zatem dawno, dawno temu wszystko było wiadomo. Literka "A" to był aktyw, "P" - pasyw. Aktyw ruchał, fistował, dominował. Pasyw wręcz przeciwnie. Gdy ktoś pisał "A/P" to już nie był aktyw. Wiadomo, piszą, by zachęcić na spotkanie a potem i tak się okazywało, że to koleś typu "a teraz mnie baw". Cóż zrobić, takie czasy, każdy się przystosowuje do realiów a realia dzisiaj polegają na elastyczności i otwartości.

Hasanie po świecie a zwłaszcza odwiedzanie najbardziej gorących miejsc na mapie podróży seksualnych (Amsterdam, Madryt, Berlin) nauczyło nas elastyczności. Wiele osób otwiera się na nowości: byłem aktywny ale chcę spróbować, jak to jest być pasywem. No i się podoba!

Bywa też odwrotnie, pod chwilą impulsu, dobrego towarzystwa i jego otwartości pasywa ogarnia chęć posuwania każdej najbliższej dziury. No i posuwa. Ułatwiają to tabletki i inne specyfiki. Kiedyś ich nie było no i była klapa, flak. Dzisiaj bierzesz pigułkę i działasz.

Aktyw "mieszany"

To chyba najbardziej popularny dzisiaj kierunek - być elastycznym staje się modą. Nie całkim aktywnym i nie do końca pasywnym. Dostosowywanie się do roli w zależności od okoliczności: widzisz dobrego typa i chcesz mu ulec, to ulegasz. Widzisz gorącego kolesia, który chce Cię posiąść, to mu dajesz! W czym problem?

W środowisku często mówi się, że prawdziwych aktywów już nie ma ... A za czym tęsknić? Za - mimo wszystko - ograniczeniem możliwości? Za byciem skazanym tylko na jednostronną inicjatywę? Na powtarzalność prowadzącą do rutyny a w końcu do wypalenia? No nie!

A Twoim zdaniem, jaki jest dzisiejszy aktyw i czy w ogóle jeszcze tak da się o kimś mówić?

Pisz, opowiadaj, komentuj!

--------------------------------------

Adam

Autor: Adam. Nie, nie ten z Raju!
On/Jemu/Jego