Saline

Dlaczego czytasz ten tekst? Czytasz ten tekst zapewne z kilku powodów. Jednym z nich może być ten, że kiedyś widziałeś zdjęcia fajnych kolesi z wypełnionymi salinem jajami i zaciekawiło Cię co w nich jest? Albo co lepsze, sam masz doświadczenia z infuzją salinu w worek mosznowy. W każdym razie jest to temat wywołujący u jednych brak zrozumienia i niechęć do tego typu praktyk ale u innych wręcz przeciwnie - ogromne nimi zainteresowanie.

Saline i infuzja - czym są?

Saline najprościej mówiąc jest to roztwór soli fizjologicznej (NaCl) a infuzja, to zwyczajna kroplówka stosowana w wielu przypadkach, głównie szpitalnych np. podczas podawania glukozy czy soli fizjologicznej choremu. Infuzja salinu w różne miejsca ciała odbywa się poprzez nakłucie igłą i wprowadzenie jej pod skórę np. moszny. Dlaczego saline? Bo jest dla organizmu naturalnym płynem, dobrze przyswajalnym, niepowodującym odrzuceń, komplikacji, bardzo dobrze i szybko wchłaniającym się w tkanki.

O bezpieczeństwie

Uwagi o bezpieczeństwie ludzie zwykli traktować różnie i zazwyczaj mało poważnie, tu jednak zachęcamy, by zapoznać się z podstawowymi zasadami bhp przy wykonywaniu infuzji salinu:

  • wszystkie używane do infuzji materiały (igła, worek salinowy, kroplówka, itp.) muszą być sterylne
  • otoczenie, w którym będziemy dokonywać infuzji salinu do worka mosznowego także winno być czyste
  • podczas wykonywania zabiegu powinniśmy mieć założone rękawiczki ochronne (np. nitrylowe lub gumowe) a przed i po zabiegu dokładnie umyć ręce
  • okolice krocza oraz sam worek mosznowy powinien zostać dokładnie umyty najlepiej mydłem antybakteryjnym i przetarty gazikiem nasączonym spirytusem
  • wkłucia należy dokonać ostrożnie unikając naczyń krwionośnych
  • pod żadnym pozorem nie wkłuwać igły w same jądra
  • salin winno wkraplać się powoli bez zbędnego pośpiechu
  • po dokonaniu infuzji miejsce wkłucia igły powinno zostać najszybciej, jak to się da zaklejone plastrem
  • w czasie do 8 godz. po zabiegu infuzji nie należy brać gorących kąpieli i unikać pozostawania w wodzie
  • nie wolno używać jakiegokolwiek sprzętu użytego już raz wcześniej do infuzji
  • użyty sprzęt należy natychmiast zutylizować

I gdzie tu przyjemność - ktoś spyta?

Rozmawialiśmy z kilkoma osobami, które dość regularnie dokonują infuzji w worek mosznowy i mają w tym względzie dość duże doświadczenie. Każdy z nich podkreślił, że wrażenie, które odczuwa się mając już napełniony salinem worek mosznowy jest trudny do opisania. To z jednej strony ciężar (bo wlewy u doświadczonych osób to pojemność od 0,75 litra do 1 litra soli fizjologicznej)!

Rozciągnięty worek mosznowy jest wrażliwy na każdy nawet ten najdelikatniejszy dotyk, naprężona skóra i przenoszenie ewentualnych drgań na prącie - niezapomniane. Koneserzy takiej infuzji bawią się czasem ekstremalnie np. boksując jaja, liżą bez opamiętania, nawet wkładają innemu kolesiowi jaja w dupę. Na szczęscie salin bardzo dobrze się wchłania i w zależności od ilości salinu wchłania się od 1 h do 24 godzin.

Przeciwwskazania

Z uwagi na to, że infuzja salinu powoduje szybkie nawadnianie się organizmu nie powinny go stosować osoby z problemami sercowymi i chorzy z problemami z nerkowymi, gdyż doprowadzić to może do nadmiernego